Angajare Economist / Referent de specialitate

Teatrul de Papusi Gulliver, Galati

ANUNȚ

Angajare pe postul de Economist / Referent de specialitate

Funcție de execuție în cadrul compartimentului financiar-contabil

Descrierea și responsabilitățile postului

  • Asigură îndeplinirea obiectivelor de performanță stabilite la nivel de instituție
  • Întocmește evidența privind contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale
  • Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului
  • Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
  • Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
  • Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
  • Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
  • Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
  • Este consultat de catre conducerea instituției in probleme care sunt de competenta serviciului;
  • Avizeaza lucrari pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, cheltuieli-venituri, bilant, analize de sistem, tehnica de calcul;

Cerințele postului:

  • Studii superioare absolvite cu diplomă de licență cu specializare în domeniul economic (științe economice, finanțe, contabilitate)
  • Vechime în specialitatea postului de minimum 3 ani și 6 luni
  • Prezintă un avantaj experiența anterioară în contabilitatea instituțiilor publice
  • Cunoștințe medii de operare calculator.
  • Abilități de comunicare și organizare, atitudine proactivă, discurs profesionist, spirit de echipă,  flexibilitate și adaptabilitate

Beneficii:

  • Contract individual de muncă cu Teatrul pentru Copii și Tineret ”Gulliver”
  • Salariu motivant și indemnizație de hrană
  • Lucrul într-un mediu plăcut, dinamic și creativ

C.V. – urile se depun până la data de 20.06.2022 ora 15:00, la adresa de e-mail resurseumane@teatrul-gulliver.ro. Informații suplimentare la numărul de telefon 0236.412.302, persoană de contact Felea Sorina

In program

Cei Trei Purceluși, Teatrul de Papusi Gulliver, Galati
Cei Trei Purceluși afla detalii
Harap Alb, Teatrul de Papusi Gulliver, Galati
Harap Alb afla detalii
Real Time Web Analytics