Ediția a XXIII-a 18-23 mai 2015

5.0

Perioada: 18 Mai 2015 - 23 Mai 2015

Programul editiei

Premiile editiei

PROGRAMUL FESTIVALULUI
 

Luni, 18 mai
9.30 Deschiderea festivalului (Sala mare)
10.00 Croitoraşul cel viteaz - Teatrul Ţăndărică Bucureşti (Sala mare)
11.30 Fabuloasa călătorie a domnului Nostoc – Teatrul Clasic Ioan Slavici – Trupa Marionete Arad (Sala studio)
13.30 Sarea-n bucate – Teatrul Gong Sibiu (Sala mare)
19.00 Kajtus, Vrăjitorul – Teatrul Luceafărul Iaşi (Sala mare)

 

Marţi, 19 mai
10.00  Cui i-e frică de Bau Bau -  Teatrul Ţăndărică Bucureşti (Sala mare)
11.30  Povestea Şeherezadei – Teatrul Puck Cluj (Sala studio)
13.30 Prâslea cel voinic...la minte – Teatrul Bacovia, Secţia Animaţie Bacău (Sala mare)
19.00 Adunarea pasarilor – Teatrul de Animatie Tandarica Bucureşti (Sala mare)

                                                                                                                                       Miercuri, 20 mai
                                                                                                                                       
10.00 Croitoraşul cel viteaz - Teatrul Ţăndărică Bucureşti (Sala mare)
11.30 Monstrul gunoaielor - Teatrul de umbre Cengiz Özek Istanbul, Turcia (Sala studio)
13.30 Tronca – Ponca, Vâj! – Teatrul Municipal Guguţă Chişinău (Sala mare)
18.00 Scufiţa Roşie – Teatrul Regina Maria, Trupa Arcadia Oradea (Sala mare)
 

Joi, 21 mai
                                                                                    

10.00 Peter Pan – Teatrul Ciufulici Ploieşti (Sala mare)
13.00 Albă ca Zăpada şi cei şapte pitici – Teatrul Aşchiuţă Piteşti (Sala mare)                                                           
19.00 Necuvinte – Compania Passepartout Dan Puric Bucureşti (Sala mare)

Vineri, 22 mai

10.00 Mica Sirenă – Teatrul Gulliver Galaţi (Sala mare)
13.30 Cine va păzi clopoţeii? – Teatrul Prichindel Alba Iulia (Sala mare)
17.30 Visul unei nopţi de vară – UNATC Bucureşti (Sala studio)
19.00 Absolut - Teatrul Act Bucuresti (Sala Mare)

 

Sâmbătă, 23 mai

11.00 Magia copilăriei sau Bibbidi-Bobbidi Boo – Teatrul Excelsior Bucureşti (Sala mare)
18.30 Festivitatea de premiere (Sala mare)
19.00 Cerere în căsătorie – Teatrul Fani Tardini Galaţi (Sala mare)
Atelier de creatie - Gradina Publica
19 - 22 mai, ora 18.00/ 23 mai, ora 11.00: Scenete cu marionete - Compania Sosonuţi Arad
Marti, 19 mai, ora 19.00 The Rolling Strings Puppets Band – Compania de Teatrul PurAnima Bucureşti

Vineri, 22 mai, ora 19.00 Marionettes Show - Teatrul Municipal de Marionete Chisinau

Expozitie de scenografie - Tineretea fara batranete a marionetei (foaierul Teatrului Dramatic)

Real Time Web Analytics